16 kwietnia 2014

Logo FSC

Otrzymaliśmy certyfikat dla wyrobów o kategorii FSC 100%

Certyfikat ten jest nadawany organizacjom, które pozyskują surowiec do produkcji wyrobów z obszarów leśnych, na których prowadzona jest odpowiedzialna gospodarka zasobami leśnymi oraz są przestrzegane prawa społeczne i pracownicze. Więcej o certyfikacie w tym artykule.

 

18 października 2013

znakowanie desek

Od dnia dzisiejszego na każdą deskę Flooria opuszczająca naszą linię produkcyjną, nadrukowane jest logo.
Ma to zapewnić naszych Klientów, że zainwestowali swoje pieniądze w produkt za którym stoją nasza ciężka praca, doświadczenie i wykształcenie oraz najnowsza technologia na którą stać nas dzięki naszym Klientom.
Ponadto obok logo drukowany jest znak CE będący potwierdzeniem zgodności produktu z normą, oraz numer partii, który ułatwia identyfikację deski.

1 października 2011

Linia do pakowania

Uruchomienie nowej linii do pakowania

Nowy produkt to konieczność zmiany opakowań na lepiej chroniące gotowe deski. Konieczne było uruchomienie całej nowej linii do pakowania.
Powierzchnie desek gotowych zabezpieczane są przed uszkodzeniem specjalną gąbką. Dla ochrony mechanicznej pakowane są w opakowania kartonowe a dla izolacji od czynników zewnętrznych dodatkowo w folię termokurczliwą.

30 września 2010

Logo flooria

Rejestracja znaku towarowego Flooria

Oficjalny start produkcji desek Flooria. Pod tą nazwą kryje się cała gama desek o wykończonej powierzchni.
Są to deski lakierowane UV, olejowane olejami naturalnymi oraz barwione.

27 września 2010

Uruchomienie lakierni wraz z nowoczesną linią do lakierowania.

Bardzo ważne wydarzenie w historii firmy oraz milowy krok w jej rozwoju. Od tej chwili możemy wzbogacić naszą ofertę o deski o wykończonej powierzchni.
Uruchomiona linia lakiernicza to linia SmartParquet włoskiej firmy Cefla (Sorbini). Przeznaczona jest do nakładania lakierów UV oraz olejów naturalnych. Linia pracuje wespół z - również włoską - szlifierką firmy Costa. Ten tandem, w połączeniu z lakierami firmy Chimiver pozwala na uzyskanie powierzchni lakierniczej, uważanej przez naszych klientów za wyróżniającą się spośród innych produktów.

24 kwietnia 2010

Uruchomienie drugiej z dwóch planowanych suszarni z komputerowym systemem kontroli. Jest to już czwarta komora w firmie.

Jednocześnie wymieniono system sterowania w dwóch starszych komorach, dzięki czemu wszystkie komory zostały podłączone do jednego scentralizowanego systemu komputerowego. W tym momencie nadzór nad prawidłowym przebiegiem procesów we wszystkich komorach stał się możliwy nie tylko z bura ale dowolnego miejsca na świecie. Co jest ważne bo suszarnie pracują 24/7.

16 grudnia 2009

Logo OSPanto

Uruchomienie nowej suszarni z komputerowym systemem kontroli.

Jest to pierwsza z dwóch planowanych suszarni o czterokrotnie większej łącznej pojemności niż te działające dotychczas. Komora włoskiego producenta wyposażona w wiele nowinek technicznych oraz dokładny, komputerowy system kontroli procesu wraz z indywidualnie zaprojektowanym programem, daje większą precyzję suszenia. Jest to ważne ponieważ wilgotność deski przekłada się bezpośrednio na jej zachowanie na podłodze.

9 grudnia 2009

zbiornik na trocinę

Uruchomienie nowoczesnego systemu odpylania

Dotychczasowy zestaw filtrów został zastąpiony nowym, bardziej wydajnym i energooszczędnym centralnym systemem odpylania połączonym z automatycznym systemem podawania paliwa do pieca, co znacznie usprawniło gospodarkę odpadami.

9 października 2009

montaż pieca

Uruchomienie nowej kotłowni

Rosnące przestrzenie produkcyjne oraz magazynowe i planowana budowa kolejnych suszarni wymusiły konieczność modernizacji systemu ogrzewania. Zamontowano w pełni zautomatyzowany piec na odpady drzewne o ponad dwukrotnie większej mocy niż dotychczasowy.

Marzec-Sierpień 2009

 Otwarcie nowej, rozbudowanej hali produkcyjnej oraz budowa magazynów.

Stara hala po pięciu latach stała się zbyt ciasna - konieczna była jej rozbudowa. Brakowało też powierzchni magazynowych, które zostały powiększone niemal trzykrotnie poprzez wybudowanie całkowicie nowego budynku magazynowego wyposażonego w urządzenia pozwalające na kontrolę klimatu wewnątrz pomieszczeń, dzięki czemu przechowywanie produktów odbywa się w możliwie najdogodniejszych warunkach.

6 grudnia 2008

biuro

Rozbudowa części biurowej zakładu.

Rozwój zdeterminował konieczność zatrudnienia nowych pracowników biurowych oraz podzielenia administracji na określone działy co z kolei pociągnęło za sobą konieczność powiększenia przestrzeni biurowej.

11 października 2008

Uruchomienie parzelni wysokotemperaturowej do modyfikacji termicznej drewna.

W naszej ofercie pojawiły się podłogi jesion termo w dwóch kolorach: bursztyn oraz koniak.
Jesteśmy jedną z pierwszych firm w Polsce dysponujących własną tego typu komorą dzięki czemu dzisiaj jesteśmy jednymi z bardziej doświadczonych w obróbce termo-drewna.

17 sierpnia 2004, 12 marca 2005

Uruchomienie dwóch suszarni z w pełni elektronicznym, programowanym i automatycznym systemem kontroli procesu suszenia.
Sterownik realizując wcześniej wprowadzony program, sam nastawia zadane parametry suszenia w oparciu o bieżące pomiary zmieniającej się wilgotności drewna i klimatu wewnątrz komory. Robi to nawet w nocy i dni wolne. Znacznie zwiększa to skuteczność i jakość suszenia.

3 sierpnia 2004

Powstanie pierwszej hali produkcyjnej. Dotychczasowa produkcja zostaje przeniesiona z kilku budynków gospodarczych pod jeden dach nowej hali.
Ponadto stare biuro zostaje zastąpione nowym pomieszczeniem przy hali produkcyjnej.

16 sierpnia 2000 r.

Przeniesienie części tartacznej zakładu do miejscowości Bujały.

Od początku produkt produkowany był nie od półwyrobu a od drewna okrągłego, przywiezionego prosto z lasu. Dzięki temu mamy pewność pochodzenia drewna oraz jakości surowca. Dotychczas, zarówno przerób surowy jak i finalny, odbywały się w jednym miejscu. Konieczność rozwoju jednak wymusiła podział struktury organizacyjnej na dwa odrębne lecz zależne etapy: przerób mokry oraz finalny.

27 sierpnia 1998

Ikona

Zakup pierwszego wózka widłowego.

Milowy krok w historii oraz pewien symbol przejścia z mentalności małego rzemieślniczego zakładu w zakład produkcyjny.

01 lutego 1992

Ikona

Oficjalny początek działalności firmy Zakład Stolarski Sylwester Jabłoński. Od tego dnia firma zaczyna działać jako producent podłóg drewnianych. Początkowo jako przedsiębiorstwo "Garażowe" zatrudniające kilka osób. Przerób to kilkaset metrów miesięcznie.