Opisy Klas Drewna Dębowego

Gat. Naturalny (wg PN-EN 13226: ○): Drewno o względnie jednolitej naturalnej barwie, różnorodnym rysunku. Dopuszczalne sęki szpilkowe zdrowe o średnicy do 8 mm, sęki zepsute do 1 mm. Biel dopuszczalny na stronie lewej nieprzechodzący na warstwę użytkową. Pęknięcia powierzchniowe i czołowe niedopuszczalne. Cechy wynikające z naturalnej budowy biologicznej drewna takie jak promienie łykodrzewne lub błyszcz – dopuszczalne.

Gat. Standard (wg PN-EN 13226: △): Drewno o naturalnej barwie, różnorodnym rysunku. Dopuszczalne sęki szpilkowe zdrowe o średnicy do 10 mm, sęki zepsute do 5 mm. Biel dopuszczalny na stronie lewej przechodzący na warstwę użytkową lecz nie licową. Pęknięcia powierzchniowe o głębokości 1 mm, pęknięcia czołowe dopuszczalne płytkie. Cechy wynikające z naturalnej budowy biologicznej drewna takie jak promienie łykodrzewne lub błyszcz – dopuszczalne.

Gat. Rustical (wg PN-EN 13226: □): Drewno o różnorodnej barwie i rysunku. Dopuszczalne zdrowe sęki i skupiska sęków o średnicy do 25 mm. Dopuszczalny biel i rdzeń na stronie prawej, pęknięcia powierzchniowe o głębokości do 1 mm. Pęknięcia czołowe dopuszczalne płytkie.

Scroll to Top