O nas

Nazywam się Sylwester Jabłoński i jestem założycielem oraz właścicielem firmy Parkiety Jabłoński. W naszej rodzinie miłość do drewna przekazywana jest z pokolenia na pokolenie od ponad 140 lat. Pasja ta zainspirowała mnie do założenia firmy specjalizującej się w tworzeniu podłóg litych z najszlachetniejszych gatunków drewna. Przez niemal 30 lat działalności nieustannie rozwijamy nasze produkty, a nasze doświadczenie łączymy z nowoczesnymi trendami, odpowiadając na potrzeby nawet najbardziej wymagających Klientów. Niezmiennie stawiamy na najwyższą jakość oraz innowacyjność, o czym świadczy droga, którą wspólnie z całym zespołem przeszliśmy w ciągu ostatnich trzech dekad. Jednak nie stajemy w miejscu i odważnie planujemy kolejne kroki na ścieżce naszego rozwoju.

DCIM/857MEDIA/DJI_2302.JPG


Niedługo przekonamy się co przyniesie “Jutro”

7 Grudnia 2020

 

Większość naszych zamówień wysyłamy do naszych odbiorców we współpracy z zewnętrznymi firmami spedycyjnymi. Jednak mając na uwadze naszych mniejszych klientów, powiększamy również naszą wewnętrzną flotę samochodów dostawczych, aby wszystkie zamówienia trafiały do naszych klientów na czas.

7 Grudnia 2020

8 Lutego 2019

 

Zmiany zmiany i jeszcze raz rozwój…. Odkąd wybudowaliśmy kolejne suszarnie i zwiększyliśmy nasze możliwości, apetyt naszych odbiorców również się zwiększył. Aby sprostać ich oczekiwaniom wybudowaliśmy kolejną halę i zakupiliśmy najnowsze maszyny niemieckiego producenta Schroeder.  Dzięki nowym możliwościom dalej jesteśmy wstanie się rozwijać i produkować znacznie większe ilości nie tracąc na jakości wykonywanych podłóg. 

8 Lutego 2019

22 Sierpnia 2018

Odsłaniamy kulisty naszej produkcji. W jednym z odcinków programu “Polak Potrafi” zrealizowanych przez telewizję TVN Turbo przedstawiamy cały proces produkcji, od wielkiego  bala drewna do wykończonej podłogi pokrytej lakierem lub olejowoskiem naturalnym.

22 Sierpnia 2018

11 Września 2017

Kolejne dwie najnowsze technologicznie suszarnie ruszają pełną parą. Dzięki nowym budynkom jesteśmy w stanie zwiększyć naszą produkcje o ponad 50% dotychczasowych przerobów.

11 Września 2017

5 Czerwca 2017

Kolejny etap rozbudowy naszego zakładu. Napływające zamówienia zalewają nas nieustannie. Nadszedł czas na uruchomienie nowych jeszcze większych powierzchni magazynowych.

5 Czerwca 2017

10 Września 2016

Do naszej linii produkcyjnych dołącza nowa maszyna do szczotkowania drewna. Dzięki tej maszynie wzbogaciliśmy naszą ofertę o pozycje postarzane, które stały się dla wielu  produktem nie do zastąpienia.

10 Września 2016

3 Kwietnia 2015

Wśród pozostałych maszyn pojawią się kolejne, 6-głowicowe, które jeszcze precyzyjniej pozawalają nam na obróbkę końcową drewna.

3 Kwietnia 2015

14 Stycznia 2015

C

Część naszego zespołu pomaga przy tworzeniu  filmu edukacyjnego dla nowych pokoleń stolarzy. Chętnie dzielimy się  wiedzą, którą nabywamy poprzez naszą wieloletnią praktykę.

14 Stycznia 2015

16 Kwietnia 2014

W tym dniu oficjalnie otrzymaliśmy certyfikat o kategorii FSC 100%.

Certyfikat ten jest nadawany organizacjom, które pozyskują surowiec do produkcji wyrobów z obszarów leśnych, na których prowadzona jest odpowiedzialna gospodarka zasobami leśnymi oraz są przestrzegane prawa społeczne i pracownicze. Certyfikat ten potwierdza, że drewno jakie kupujemy pochodzi z legalnych źródeł, a na miejsce zakupionego przez nas surowca sadzone są młode sadzonki, które w przyszłości godnie zastąpią swoich poprzedników.

16 Kwietnia 2014

18 Paździenika 2013

Od tego dnia na deskach Flooria opuszczających naszą linię produkcyjną obok logo i numeru seryjnego nadrukowany jest znak CE będący potwierdzeniem zgodności produktu z normą Europejską. Cały nadruk pojawiający się na każdej desce jest zapewnieniem naszej firmy o staranności z  jaką każda deska została przez nas wyprodukowana. Tym samym podpisujemy się dwoma rękami pod jakością wykonania naszych produktów.

18 Paździenika 2013

1 Października 2011

Duże zainteresowanie naszymi produktami i ciągły rozwój produkcji zachęcił nas do zakupu i uruchomienia nowej sprawniejszej linii do pakowania. 

Powierzchnie desek gotowych zabezpieczane są przed uszkodzeniem specjalną gąbką. Dla ochrony mechanicznej pakowane są w opakowania kartonowe a dla izolacji od czynników zewnętrznych dodatkowo w folię termokurczliwą.

1 Października 2011

30 Września 2010

Rejestracja znaku towarowego Flooria.

Oficjalny start produkcji desek Flooria. Pod tą nazwą produkowana jest cała gama desek o wykończonej powierzchni. W swojej ofercie posiadamy deski barwione oraz o naturalnym kolorze poryte na gotowo lakierami UV, oraz olejowoskami naturalnymi.

30 Września 2010

27 Września 2010

Uruchomienie lakierni wraz z nowoczesną linią do lakierowania.

Bardzo ważne wydarzenie w historii firmy oraz milowy krok w jej rozwoju. Od tej chwili możemy wzbogacić naszą ofertę o deski o wykończonej powierzchni.
Uruchomiona linia lakiernicza to linia SmartParquet włoskiej firmy Cefla (Sorbini). Przeznaczona jest do nakładania lakierów UV oraz olejów naturalnych. Linia pracuje wespół z – również włoską – szlifierką firmy Costa. Ten tandem, w połączeniu z lakierami firmy Chimiver pozwala na uzyskanie powierzchni lakierniczej, uważanej przez naszych klientów za wyróżniającą się spośród innych produktów.

27 Września 2010

24 Kwietnia 2010

Uruchomienie drugiej z dwóch planowanych suszarni z komputerowym systemem kontroli. Jest to już czwarta komora w firmie.

Jednocześnie wymieniono system sterowania w dwóch starszych komorach, dzięki czemu wszystkie komory zostały podłączone do jednego scentralizowanego systemu komputerowego. Od tego momentu posiadamy możliwość zdalnego nadzoru nad wszystkimi procesami komór. To duży komfort dla naszej firmy, bo dzięki temu monitorujemy prace suszarni, które przygotowują kolejne partie materiałów 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu. 

24 Kwietnia 2010

9 Grudnia 2009

Uruchomienie nowoczesnego systemu odpylania.

Dotychczasowy zestaw filtrów został zastąpiony nowym, bardziej wydajnym i energooszczędnym centralnym systemem odpylania połączonym z automatycznym systemem podawania paliwa do pieca, co znacznie usprawniło gospodarkę odpadami.

9 Grudnia 2009

9 Października 2009

Uruchomienie nowej kotłowni.

Rosnące przestrzenie produkcyjne oraz magazynowe i planowana rozbudowa kolejnych suszarni skłoniły nas do modernizacji systemu ogrzewania. Zamontowano w pełni zautomatyzowany piec na odpady drzewne o ponad dwukrotnie większej mocy niż dotychczasowy.

9 Października 2009

Marzec - Sierpień 2009

Otwarcie nowej, rozbudowanej hali produkcyjnej oraz budowa magazynów.

Stara hala po pięciu latach stała się zbyt ciasna – konieczna była jej rozbudowa. Brakowało też powierzchni magazynowych, które zostały powiększone niemal trzykrotnie poprzez wybudowanie całkowicie nowego budynku magazynowego wyposażonego w urządzenia pozwalające na kontrolę klimatu wewnątrz pomieszczeń. Dzięki temu przechowywanie naszych produktów odbywa się w możliwie najdogodniejszych warunkach. 

Marzec - Sierpień 2009

6 Grudnia 2008

Rozwój zdeterminował konieczność zatrudnienia nowych pracowników biurowych oraz podzielenia administracji na określone działy co z kolei pociągnęło za sobą konieczność powiększenia przestrzeni biurowej.

6 Grudnia 2008

11 Października 2008

Uruchomienie parzelni wysokotemperaturowej do modyfikacji termicznej drewna.

W naszej ofercie pojawiły się podłogi jesion termo w dwóch kolorach: bursztyn oraz koniak, jakiś czas później do Oferty Termo drewna dołącza Dąb w  wersji Antyk Natur.
Jesteśmy jedną z pierwszych firm w Polsce dysponujących własną tego typu komorą dzięki czemu dzisiaj jesteśmy jednymi z bardziej doświadczonych w obróbce termo-drewna. 

11 Października 2008

18 Sierpnia 2004, 12 Marca 2005

Uruchomienie dwóch suszarni  w pełni elektronicznym, programowanym i automatycznym systemem kontroli procesu suszenia. Oprogramowanie sczytuje pomiary zmieniającej się wilgotności drewna i klimatu wewnątrz komory oraz samodzielnie wprowadza zmiany w poszczególnych etapach wcześniej wprowadzonego programu suszenia.

18 Sierpnia 2004, 12 Marca 2005

3 Sierpnia 2003

Powstanie pierwszej hali produkcyjnej. Dotychczasowa produkcja zostaje przeniesiona z kilku budynków gospodarczych pod jeden dach nowej hali.
Ponadto stare biuro zostaje zastąpione nowym pomieszczeniem przy hali produkcyjnej.

3 Sierpnia 2003

16 Sierpnia 2000

Przeniesienie części tartacznej zakładu do miejscowości Bujały.

Od początku nasze podłogi produkowane były nie od półwyrobu a od drewna okrągłego, przywiezionego prosto z lasu. Dzięki temu mamy pewność pochodzenia drewna oraz jakości surowca. Dotychczas, zarówno przerób surowy jak i finalny, odbywały się w jednym miejscu. Konieczność rozwoju jednak wymusiła podział struktury organizacyjnej na dwa odrębne lecz zależne etapy: przerób mokry oraz finalny.

16 Sierpnia 2000

27 Sierpnia 1998

Zakup pierwszego wózka widłowego.
Milowy krok w historii oraz pewien symbol przejścia z mentalności małego rzemieślniczego zakładu w zakład produkcyjny.

27 Sierpnia 1998

1 Lutego 1992

Oficjalny początek działalności firmy Zakład Stolarski Sylwester Jabłoński. Od tego dnia firma zaczyna działać jako producent podłóg drewnianych. Początkowo jako przedsiębiorstwo “Garażowe” zatrudniające kilka osób. 

Nasz wielki początek !

1 Lutego 1992
Scroll to Top